Tuesday, February 20, 2018 0:23

AYDIN ÇÖÇELLİ: “Bütün Türkiye’lilerin Temsilcisi Olacağıma Söz Veriyorum”

Çarşamba, Eylül 17, 2008, 23:55
Bu Yazı KANADA'NIN POLİTİK YAŞANTISI Kategorisinde ve 11 Yorumlar var.

Aydın Çöçelli, York South- Weston seçim bölgesinden Stephen Harper’ın partisi Muhafazakar Parti’den milletvekili adayı.

Neden aday olduğu konusundaki sorumuza şöyle cevap verdi:

“Devletle bir işim olsa hep başkalarından yardım istedim. Neden bizim toplumdan birileri politakaya atılmıyor diye hayıflanıyordum. Ben de birçok mülteci gibi Kanada’ya daha iyi bir yaşam için geldim. İşyerimin yer aldığı York South – Weston bölgesi yıllardan beri bana ve aileme katkıda bulundu. Bu bölgeden milletvekili adayı olmakla bu bölge insanlarına hizmet sunmak istiyorum.”

Muhafazakar Parti’den neden aday olduğu konusundaki soruya şöyle cevap verdi:

“Ne zaman işlerim oldu bu partiden kişiler bana yardımcı oldu. Bu insanlara minnet borcum oldu. Ayrıca uygulamada çoğu zaman Liberallerle Muhafazakar Parti arasında bir fark olmuyor. Örneğin son bütçe oylamasında Liberaller, Muhafazakarların hazırladığı bütçeyi Liberal bütçesine çok yakın diye desteklediler.Yine Harper Hükümeti landed parasını yarıya indirdi.

Altı yaşın altındaki çocuklu ailelere Harper Hükümeti ayda $100 Universal Child Care Benefit diye bir ödeme yapıyor. Hükümet ayrıca çocukların futbol, hockey ve dans kurslarına gitmeleri için spor yardımı veriyor.

Harper Hükümeti GST’yi %7’den %6’ya indirdi, %5’e indirmeyi planlıyor. Kanada’lılardan 10,000’a kadar geliri olanlardan vergi alınmayacak. Ayrıca kişisel vergi oranı %15’e düşürüldü.”

Kendisinin yeterli eğitimi olmadığı konusundaki söylentiler Aydın’ın canını epeyce sıkmış.

“Diplomalarım ve eğitimim yeterli olmasaydı milletvekili adayı olamazdım,Seçim Kurulu beni elerdi. En basitinden bir kan testi olmak üzere hakkınızda bir sürü araştırma yapıyorlar. Geldiğim Maraş bölgesinden kaç kişi üniversite bitirmiş? Eğitimi bana karşı kullanmak bir insanlık ayıbıdır.”

Toplumumuzdan beklentiniz nedir şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:
“Önce kendi insanımdan destek bekliyorum. Bu yarışta işimin çok zor olduğunu biliyorum. Herşeyden önce politikada tecrübesiz olduğumu biliyorum ama inançlıyım ve hırslıyım. Ben rakibimle savaşırken kendi insanımla uğraşmak istemiyorum. Seçilirsem dinine, milliyetine bakmaksızın bütün Türkiye’lilerin temsilcisi olacağıma söz veriyorum. Sizin manevi desteğiniz çok önemli. Destek olmayanlar lütfen köstek olmasınlar.”

Aydın Çöçelli kimdir?

34 yaşında olan Aydın Çöçelli, Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesine bağlı Çöçelli köyünden olup 10 sene kadar İngiltere’de yaşadıktan sonra 1999 yılında Kanada’ya geldi. Hanımı olan Birgül kendi köylüsüdür. Aydın’ın Yılmaz ve Zilan adında iki çocuğu vardır. Aydın, Weston bölgesinde Westwood Burger Restaurant adında bir iş yerinin sahibidir. Aydın Çöçelli, Sick Children Hastahanesi ve Noel zamanında birçok kiliseye yardımları sayesinde kendi seçim bölgesinde tanınan biridir. Hatta İngiltere Kraliçesi’nden yaptığı çalışmalardan dolayı taktir mektubu almıştır (Mektubun kopyasını gazetemizin 28. sayfasında görebilirsiniz).

Yeni Hayat / York South – Weston

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

11 Yorum “AYDIN ÇÖÇELLİ: “Bütün Türkiye’lilerin Temsilcisi Olacağıma Söz Veriyorum””

 1. soner sesen
  9 Ekim, 2008, 16:20

  aydin beyi bu secmis oldugun zorlu yolda tebrik eder veyolunun acik olmasini temenni ederim iyi sanslar

 2. huseyin cocelli
  9 Ekim, 2008, 20:37

  aydin cocelli,yi gercekten kendine olan oz guven ve cesaretinden dolayi tebrik ederim umarim secimlerde birinci parti cikar kendisini iyi tanirim oda her aile ferdi gibi ailesinin ve cevresindeki insanlarin haklarini savunacak duyarli bir insandir arti kendisine karsi yapilan EGITIMSIZDIR bana cok iddasiz bir soz geliyor benim bildigim egitimsiz kisi kendini egitimsiz birakan kisidir egitim sadece okul yada universitelerde degil hayatin icindende ogrenilebilir yeterki SEN ogren kanadadaki ayni dili konusan tum herkesi ve bu yaziyi okuyanlarin aydin cocelliye destegini bekliyoruz aydin arkadasimiza secimlerde basarilar dilerim huseyin cocelli

 3. hasan kurt
  12 Ekim, 2008, 13:28

  sevgili aydin bey oncelikle sizi cesaretinizden dolayi tebrik ediyorum.sizinle bir turk olarak gurur duyuyorum.butun kalbimle sizi destekliyorum.umarim kazanirsin.cok iyi seyler yapacagina inaniyorum.sevgilerimle

 4. Veda Cöcelli
  13 Ekim, 2008, 13:38

  Saygideger Kaynim Aydin Cöcelli yi atigi büyük adim dan dolayi kutluyorum ve kendisini aylece destekledigimizi burda belirtmek istiyorum. Umarim kazanirsin ve Kanada gibi bir Ülkede bir Cöcelli olarak herzaman pozitif basarilar elde edersin… Sevgilerle Almanyadan Veda, Kardesin Yilmaz ve yigenin Aydin-Arda…

 5. serpil cocelli
  13 Ekim, 2008, 18:17

  umarim kazanirsiniz secimlerde basarilar dileriz kazanacaginizdanda eminiz

 6. semra cöcelli
  14 Ekim, 2008, 7:39

  sevgili abicigim bu zorlu yoldaarkandayiz umarim bugünkü secimi kazanirsin kardesin semra enisten emra yiyenlerin gizem ve firat butün türk halkinda destek bekliyoruz sevgilerimle.

 7. Semra Cöcelli
  14 Ekim, 2008, 12:02

  Sevgili Agabeyim Aydin Cöcelli ye bugünki secimde basarilar dilerim ve kazanmasini ümit ederim. Sectigi bu zorlu yolda kendisine bol sans diliyorum…Kardesi Semra Cöcelli ve Ailesi

 8. Yilmaz Cöcelli
  14 Ekim, 2008, 15:20

  Aydin agabeyime bugünki secimde bol sans diliyorum. Egitim görmedende kendisini bu noktaya getirmesi cok gurur verici. Umarim basarili olur ve yasadigi bölgedeki Halka güzel hizmetlerde bulunur. Herzaman arkasinda oldugumu burda belirtmek istiyorum. Kardesi Yilmaz Cöcelli ve Ailesi

 9. Nuray
  18 Ekim, 2008, 10:42

  Tahminime göre siz Sultan’ın oğlusunuz .Ben sizi çocukluğunuzdan tanıyorum.Sizinle ilgili haberi okuyunca çok sevindim ve gururlandım.Çıktığınız yolda başarılar diliyorum .Umarım herşey istediğiniz gibi olmuştur.

 10. Haci CÖCELLI (kocero)
  15 Kasım, 2008, 15:17

  Sevgili yegenim

  Insanin basarisi kendisindedir eger kendinizi basarili buluyorsanki uluyorsun yoluna ayni tempoyla devam etmeni tehmin ederim,Sevgili aydin,im inana basarilar kendi kendine gelmez bir kayip iki ayip olmasin bir kayip hic olmamis gibi genis bir ufkunla yasayacagina eminim daha ileriki hayattan hic bir zaman kendini umutsuz birakmani istemem daha güzel günlere dogru daha güzel basarilarla özlerinden öpüyorum dayin haci

 11. raking
  30 Mart, 2009, 7:47

  sayın Aydın ÇÖÇELLİ

  öncelikle yaptığınız bu tür girişimlerden dolayı sizi kutlamak herhalde bir borç bilmek lazım

  ki örnek davranışlarının gerçekten başarıya ulaşması dileğiyle………

Yorumunuzu Belirtin

Yorum göndermek için Giriş yapmalısınız.