Tuesday, February 20, 2018 0:29

Vancouver Kış Olimpiyatları resmen başladı

Cumartesi, Şubat 13, 2010, 1:14
Bu Yazı Kategorilenmemiş Kategorisinde ve 3 Yorumlar var.

Vancouver’da gerçeleşecek olan 21. Kış Olimpiyatları’nın resmi açılışı 12 Şubat Cuma günü yapıldı. Olimpiyat bayrağını Kanadalı ekip olimpiyatların yapılacağı stadyuma taşıdı. Bayrak taşıma töreni sırasında Sarah McLachlan, Bryan Adams ve Nelly Furtado sahne aldılar. Olimpiyat bayrağını Kanserden ölen activist Terry Fox’un annesi Betty Fox, hockey oyuncusu Bobby Orr, şarkıcı Anne Muray, araba yarışçısı Jacques Villeneuve, altın madalyalı patenci Barbara Ann Scott, Senatör Romero Dallaire, asronot Julie Payette ve Emmy Ödülünü kazanan actor Donald Sutherland’ın içinde yer aldığı sekiz kişilik grup taşıdı.
Yanan meşaleyi ilk taşıyan Clara Hughes duygularını şöyle ifade etti:
En güzel Maple Leaf’in ellerime düştüğünü hisettim. O da Kanada bayrağıdır. Dünya anlamına geliyor. Bir sporcu olarak bu onura sahip olacağımı hiç aklımdan geçirmedim.” Hughes, diğer ekip arkadaşlarından farklı olarak dört kızıldereli grup tarafından verilen kırmızı bir elbise giyiyordu.
Alfabetik sıralamaya göre olimpiyatlara katılacak ülkelerin ekipleri bayraklarıyla tek tek stadyuma girdiler.
Öte yandan Gürcü sporcu Nodar Kumaritashvili, Cuma sabahı çalışma yaparken kızağının kontrolu kaybetmesi sonucu çelik direğe başını vurduğundan olay yerinde yaşamını yitirdi. Kumaritashvili için açılış töreni sırasında bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

3 Yorum “Vancouver Kış Olimpiyatları resmen başladı”

 1. 14 Şubat, 2010, 7:52

  sporcularımıza olimpiyat oyunlarınada başarılar diller madalya bekliyoruz.

 2. 15 Şubat, 2010, 16:26

  madalya kazanma şansımız yok burdaki amaç gündem değiştirmek için bilinçli yapılmış bir olay http://www.turkbayragi.gen.tr

 3. ne bayragi
  16 Şubat, 2010, 15:52

  zavallilar, ufkunuz bu kadar iste. boyle bos islerle ugrasin durun.

Yorumunuzu Belirtin

Yorum göndermek için Giriş yapmalısınız.