Tuesday, February 20, 2018 0:29

Türkiye Sınırından Yapılan top Ateşinde Yabancı Gazeteciler Yaralandı

Çarşamba, Mart 2, 2016, 0:42
Bu Yazı İNSAN HAKLARI Kategorisinde ve 0 Yorum var.

adi türkler

LAZKİYE – Lazkiye kırsalında saha kaynakları Erdoğan ve rejiminin her türlü desteği temin ettikleri tekfirci terör çetelerinin Lazkiye kırsalının Kensabba Beldesinde saha incelemelerinde bulunan Rus ve daha başka yabancı gazeteciler ekibine saldırdıklarını belirtti.

Kaynaklar Türkiye sınırlarına yakın Dama Kasabasından Rus, Çinli, Bulgaristanlı, Yunanlı, Alman, Amerikali ve Kanadalı 33 basın mensubunun yer aldığı yabancı gazetecilerin bulunduğu basın ekibine yapılan top saldırısında bir kısım gazetecilerin yaralandığını aktardı.

Günün ilerleyen saatlerinde SANA’ya açıklama yapan askeri kaynak; teröristlerin bugün Türkiye sınırlarına yakın Bdama Beldesinden Kensabba Beldesinde basın turunda bulunan yabancı gazetecilere top ateşiyle bulundukları saldırının Çatışmaları Durdurma Anlaşmasına açık bir ihlal teşkil ettiğini belirtti.

Kaynak bu saldırının aynı zamanda Türkiye’deki ihvancı rejimin teröre desteği ve anlaşmayı sabote etme yönündeki provokasyonuna açık bir kanıt oluşturduğunu vurguladı‏.

Kaynak Türkiye sınırlarına yakın Bdama Beldesinden yapılan top saldırısında Rus, Kanadalı, Bulgar ve Çinli 4 gazetecinin yaralandıklarına dikkat çekti‏.

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü İgor Konaşenkov, saldırının Türkiye tarafına yakın bölgeden düzenlendiğini ve ateşkes bölgesinde basın turu yapan yabancı gazetecilerin yaralandığını söyledi. Top atışına hedef olan bölgenin, cumartesi günü başlayan ateşkes kapsamında olduğu belirtiliyor.

SANA

Yorumlara ve Pinglere kapalıdır.

Yorumlara kapalı.