Tuesday, February 20, 2018 0:09

Silopi’de Jandarma Komutanlığı’ndan mahalleye saldırı: 2 ölü, 10 yaralı

Perşembe, Kasım 12, 2015, 23:05
Bu Yazı İNSAN HAKLARI Kategorisinde ve 0 Yorum var.

adijan

Silopi’de, İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan atılan bombalar sonucu Fatma Yiğit yaşamını yitirdi, en az 10 kişi de ağır yaralandı
Şırnak’ın Silopi ilçesinde 12 Kasım akşam saat 22.00 sularında ilçede hiçbir olay yokken Şehit Harun Mahallesi’nde bulunan İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan mahalle içerisine yönelik “bomba atar” diye tabir edilen silahlarla bombalar atıldı. Atılan bombalar, düştükleri sokak araları ile bazı evlerin bahçelerinde büyük bir gürültü ile patladı.
Yaşanan bu patlamalarda 3’ü ağır olmak üzere en az 10 kişi yaralandı. Bombaların patladığı esnada bir sokakta bulunan Servet Cin, Hişyar Konur, Fatma Yiğit, Evin Harput ile ismi öğrenilemeyen bir kişi, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılardan bazılarının vücut uzuvlarının koptuğunu belirtildi.
Saldırıda yaralananlar, yakınları tarafından kendi imkanları ile Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Getirildikleri hastanede tedavi altına alınan yaralılardan Fatma Yiğit isimli kadın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak can verdi. Diğer yaralıların tedavisi ise sürüyor. Öte yandan yaralıların getirildiği hastane de polis tarafından ablukaya alındı.

Hastane önünde olduğunu belirten Ferhat Encü’nün ölü ve yaralı sayısının arttığını bildirdi:

Yorumlara ve Pinglere kapalıdır.

Yorumlara kapalı.