Tuesday, February 20, 2018 0:13

Bismil’de 8 yaşındaki çocuk katledildi

Pazar, Eylül 27, 2015, 22:04
Bu Yazı İNSAN HAKLARI Kategorisinde ve 0 Yorum var.

abo bismil

Bismil’de polisin bir eve attığı bomba sonucu 8 yaşındaki Elif Şimşek hayatını kaybetti. Diyarbakır Emniyeti ise Şimşek’in PKK’lilerin attığı roket sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı

Bismil’de de sokağa çıkma yasağından sonra yaşanan polis saldırılarında 8 yaşındaki bir çocuk katledildi. DİHA’nın haberine göre Dumlupınar Mahallesi’nde halkın üzerine ateş açan polis Şimşek ailesine ait eve bomba attı. Bombalama sonucu 8 yaşındaki Elif Şimşek adlı çocuk yaşamını yitirdi, Şimşek ailesinden 5 kişi de yaralandı.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde sokağa çıkma yasağının ardından polis ve askerler Avaşin (Dumlupınar), Rojava ve Zap mahallelerini ablukaya aldı. Yüksek binaları konuşlandırılan keskin nişancılar ise sivilleri hedef alırken, polis Dumlupınar Mahallesi’nde Şimşek ailesine ait eve bomba attı. Bombalama sonucu evde bulunan 8 yaşındaki Elif Şimşek katledilirken, aileden 5 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı. Yaralı sayısının çok fazla olduğu belirtildi.

Diyarbakır Emniyeti PKK’yi suçladı

Diyarbakır Emniyeti’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise 8 yaşındaki Elif Şimşek’in PKK’nin attığı roket ile hayatını kaybettiği iddia edildi. Emniyet’ten yapılan açıklamaya göre PKK’lilerin zırhlı araca roket attığı sırada Şimşek ailesinin evine isabet eden roketin Elif Şimşek’in hayatını kaybetmesine, Şimşek ailesinden 5 kişinin ise yaralanmasına yol açtığı belirtildi.

Diyarbakır Barosu: ‘Olay açıklığa kavuşturulsun’

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir elçi’de Bismil’de 1 çocuğun hayatını kaybettiği olaya ilişkin twitterdan açıklama yaptı.  Olayın acilen aydınlatılması gerektiğini söyleyen Elçi, Elçi “Bismil’de adli ve idari makamların hızla,tarafsız ve objektif biçimde olayı açıklığa kavuşturması lazım” dedi.

Sendika.Org

Yorumlara ve Pinglere kapalıdır.

Yorumlara kapalı.